Tribulus terrestris (Buzdyganek naziemny) – sposób na naturalne podniesienie poziomu testosteronu

Buzdyganek naziemny, znany też jest jako tribulus terrestris. To pewna roślina o niezwykłych właściwościach. Wyciągi z tej rośliny coraz częściej trafiają do suplementów diety jako główna substancja aktywna bądź dodatek. Buzdyganek jest naturalnym rozwiązaniem na problemy z męskością i dodaje siły witalnej, poprawia sprawność fizyczną oraz wspiera organizm. Nic dziwnego więc, że nazywany jest lekiem idealnym na podniesienie poziomu testosteronu. Jego skuteczność doceniają zwłaszcza trenujący, którzy zauważają, że działa wielowarstwowo, poprawiając zdrowie i życie seksualne. Przeczytaj artykuł a przekonasz się, jakie jest rozwiązanie na uporczywy problem tysięcy mężczyzn.

Buzdyganek naziemny – roślina o niepowtarzalnej formule

Tribulus terrestris to z pozoru zwykła roślina, która niczym się nie wyróżnia. Postać ma pospolitego krzaka z rozesłanymi łodygami, małymi żółtawymi kwiatami oraz drobnymi owocami zakończonymi kolcami. Niektóre części świata uważają go za chwast, jednak w kwestii działań prozdrowotnych tribulus nie jest rośliną szkodliwą, a pożyteczną o działaniu korzystnym dla organizmu. Swoje cenne właściwości zawdzięcza kompleksowemu składowi, w który wchodzą takie substancje jak biopierwiastki, witaminy, flawonoidy, fitosterole, saponiny sterydowe, fenylokwasy, aminokwasy oraz białka roślinne.

Buzdyganek naziemny – korzyści dla zdrowia
1200px Starr 030612 0063 Tribulus terrestris

Zastosowanie buzdyganka naziemnego jest przeróżne. Głównym surowcem, z którego pozyskiwane są wszelkiego rodzaju ekstrakty są owoce oraz korzeń tej rośliny. Owoce tribulusa w postaci proszku wskazują właściwości, wspierające funkcjonowanie organizmu na wielu płaszczyznach. Dzięki czemu można cieszyć się większą ilością energii i siły witalnej, lepsza kondycja fizyczna oraz psychiczną. Medycyna wschodnia uznała buzdyganka naziemnego za naturalny lek na wiele chorób narządów takich jak nerki czy wątroba. Znany jest też z działania eliminującego opuchlizny, ponieważ usuwa nadmiar wody z organizm i wspiera prace dróg moczowych, za sprawa właściwości moczopędnych.

Buzdyganek naziemny – jakie jeszcze ma właściwości prozdrowotne?

Bardzo cenną zaletą buzdyganka naziemnego jest korzystny wpływ na serce oraz cały układ krążenia, co przyczynia się do regulacji nadciśnienia tętniczego, zmniejszenia ryzyka wystąpienia zawałów serca oraz spadku poziomu cholesterolu, dlatego przeciwdziała też miażdżycy. Tribulus terrestris wspiera też zdrowie układu nerwowego. Adaptogeny takie jak ta roślina podnoszą nasza odporność na negatywne czynniki wpływające na ciało takie jak stres. Jest nieoceniona pomocą w regulacji napięć nerwowych, zapewnia ochronę przed stanami depresyjnymi i pozytywnie wpływa na stan psychiczny.

Tribulus terrestris – dobry na libido, płodność i ogólną męskość

Roślina ta przede wszystkim jest ceniona za pozytywne oddziaływanie na układ hormonalny i zniwelowanie ewentualnych jego zaburzeń.

Mężczyźni, którzy cierpią na zbyt niski poziom testosteronu, zauważają przy stosowaniu buzdyganka naziemnego znaczny wzrost tego hormonu. Wszystko to dzięki zawartości saponin sterydowych, które zawarte są w nim. Skutkuje to podniesieniem ochoty na seks oraz zwalczaniem zaburzeń wzwodu.

Działanie tribulusa nasila proces uwalniania tlenku azotu w zakończeniach nerwowych ciał jamistych oraz gąbczastych prącia. Dlatego dochodzi do znacznie większego rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz zwiększeniem napływu krwi do penisa, a rezultatem tego jest silna i długotrwała erekcja.

Nie są to jednak wszystkie właściwości buzdyganka korzystne dla panów. Jednocześnie, kiedy wzrasta poziom testosteronu w ciele mężczyzny, podnosi się libido i lepsza jest sprawność seksualna. Tribulus wspiera też płodność, poprzez większą ilością wytwarzanego nasienia oraz większą ruchliwość plemników w niej zawartych.

Ponadto warto dodać, że buzdyganek naziemny to też podnoszenie siły i wydolności, poprzez stymulację syntezy białek i pomoc w budowie masy mięśniowej. Z tego powodu suplementy diety, które zawierają ekstrakt z tribulus terrestris zyskały przychylność osób nie tylko chcących zwiększyć swoja sprawność seksualna, ale też trenujące siłowo jako naturalna i w pełni bezpieczna forma dopingu.

Buzdyganek naziemny – cena
Tribulus Terrestris Benefits

Cena suplementu z tribulus terrestris jest bardzo zróżnicowana. Zależy to od producenta, jakości takiego preparatu oraz samej formy. Najtańszym rozwiązaniem, jednak mało wydajne jest ziele oraz owoc tej rośliny w formie suszu, a także wyciąg z buzdyganka naziemnego w postaci sproszkowanej, Najlepszą jednak i o wiele bardziej wydajną, najskuteczniejszą alternatywą są tabletki z Tribulus terrestris, a ich koszt jest zależny od dawki tego składnika i obecności innych substancji łączących się z nim.

Wyciąg z buzdyganka to cena ok. 50 zł. Za suplementy z nim zapłacimy ok. 100 zł. Dwa razy droższe, za to jedna i wieloskładnikowe, dzięki czemu też skuteczniejsze. Za efektywność odpowiada też obecność innych zbliżonych do siebie właściwościami surowców, które zwiększają swoje działanie nawzajem.

Tribulus terrestris – opinie stosujących

Tak jak jednoskładnikowe i wieloskładnikowe kapsułki z zawartością wyciągu z buzdyganka naziemnego zyskały przychylność konsumentów. Można spotkać bardzo dużo komentarzy twierdzących, że przyczynia się on do polepszenia życia seksualnego, dzięki większej ochocie na współżycie, a także mocy i długości trwania wzwodu. Pośród afrodyzyjnych atrybutów buzdyganka można znaleźć też opinie na temat korzystnych doznań seksualnych oraz lepszych orgazmów.

Należy pamiętać też o opiniach w kwestii sportowej, które pojawiają się o buzdyganku naziemnym. Regularnie trenujący często mówią o nim jako o naturalnym źródle testosteronu. Chwalą oni sobie zastrzyk energii, większą wytrzymałość oraz możliwości treningowe. Składnik ten jest pomocny tez w stanach osłabienia psychicznego oraz fizycznego, a także w chorobach wątroby, nerek, serca, prostaty oraz związanych ze stresem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.