T5 – niebezpieczny spalacz tłuszczu? Czy warto stosować?

Nie jest tajemnicą, że chcemy wyglądać coraz lepiej. Obecnie panuje dość znane przekonanie, że wygląd opisuje osobowość człowieka, co może być nieco znaczącym faktem. Takie poglądy utwierdzają w nas też źródła medialne, które ze wszystkich stron zalewają nas falą szczupłych, smukłych sylwetek. Stają się one wzorcem, a następnie celem, do jakiego dążymy za wszelką cenę, zapominając o przykrych konsekwencjach naszych działań. Internet przepełniony jest przeróżnymi jadłospisami oraz środkami wspomagającymi, które nie zawsze są skuteczne i bezpieczne dla zdrowia czy życia człowieka. Mają one wesprzeć błyskawiczne eliminowanie tkanki tłuszczowej. Takim specyfikiem jest spalacz tłuszczu T5, którego stosowanie może spowodować szereg działań niepożądanych.

T5 – formuła preparatu na bazie efedryny

T5 spalacz tłuszczu

Każdy środek, który ma wspomóc odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej powinien mieć wysokiej jakości skład, charakteryzujący się dużą skutecznością oraz bezpieczeństwem stosowania. Najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie preparatów opartych tylko na składnikach pochodzenia naturalnego, jednak wielu producentów umieszcza w suplementach związki chemiczne, do których należy efedryna. Znajdziemy ją także w tabletkach T5.

Efedryna jest substancją chemiczną uzyskiwaną z pewnego zioła. Ten alkaloid jest pochodnią fenyloetyloaminy, która niedawno była popularnym środkiem stosowanym przez osoby trenujące siłowo. Zdobyła uznanie mistrzów sportów siłowych, a także miłośników ćwiczeń na siłowni. Stosujący chwalili sobie ją za takie właściwości jak:

 • Większa wydolność organizmu, poprawa kondycji fizycznej, wytrzymałości, a także wzrost siły i energii witalnej, który pozwala na intensywniejsze ćwiczenia.
 • Większa odporność na zmęczenie, lepsza regeneracja, wspieranie procesów odbudowy, znaczny wzrost tkanki mięśniowej.
 • Pomaga w procesie odchudzania, dlatego chętnie jest składnikiem przeróżnych suplementów przyśpieszających utratę masy ciała. Efedryna ma też bardzo ważny wpływ na intensyfikację procesów metabolicznych. Nielicznie dystrybutorzy preparatów z zawartością tego związku twierdzą, że jej stosowanie zwiększa o 500% prędkość spalania tłuszczu, ponieważ stymuluje procesy termogenezy, co skutkuje spadkami wagi do 3 kg tygodniowo.
 • Jest nieocenionym wsparciem w leczeniu takich chorób jak astma, zapalenie zatok lub oskrzeli czy nieżyt nosa. W tych przypadkach dawkę efedryny dobiera specjalista, jakim jest lekarz. Jednak nawet wtedy trzeba być świadomym, że mogą wystąpić skutki uboczne.

CHCĘ BEZPIECZNIE SPALIĆ TŁUSZCZ!

T5 – działanie specyfiku i działania niepożądane

Przeglądając działanie T5 czy widząc reklamy, które można znaleźć w sieci dość szybko można stwierdzić, że jest to bardzo dobrze dobrany suplement, będący antidotum na wszystkie dolegliwości takie jak nadwaga czy brak wzrostu masy mięśniowej. Jak producent twierdzi potrzebna jest tylko jedna tabletka dziennie, by nasze ciało podkręciło metabolizm i zaczęło ekspresowo usuwać zmagazynowaną tkankę tłuszczową. Zaleca on wszystkim kulturystom zażywanie tabletki około 40 minut przed planowanym treningiem, aby spotęgować efekty uzyskane podczas ćwiczeń. Tutaj jednak zaczyna się problem, ponieważ metoda oddziaływania na organizm T5 to zasługa efedryny. W tabletkach T5 jest aż 30 mg tego związku, który stosowany przez dłuższy okres może spowodować:

 • Znaczne pobudzenie, stany euforii lub agresywność, bardzo często trudne do opanowania.
 • Zapalenie wątroby wywołane obecnością toksyn.
 • Duże ryzyko pojawienia się zapalenia mięśnia sercowego, arytmii, nadciśnienia tętniczego lub zawału serca, które zagrażają naszemu życiu.
 • Niewydolność oddechowa.
 • Suchość ust oraz drżenie rak.
 • Zmniejszenie łaknienia.
 • Podwyższony poziom insuliny we krwi – powyżej dopuszczalnej normy.
 • Omamy i bezsenność.

T5 – opinia spalacza tłuszczu

T5 spalacz tłuszczu

Sami jednak decydujemy, jaki preparat dołączymy do swojego procesu odchudzania. Nasza redakcja jednak nie rekomenduje produktu T5. Bardzo wiele ekspertów z dziedziny medycyny czy dietetyki także zdecydowanie odradza zażywanie efedryny w jakiejkolwiek postaci. Wyjątkiem mogą być tylko leki stosowane w leczeniu chorób dróg oddechowych. Dlatego warto zauważyć, że efedryna w sporcie jest nielegalnym preparatem uznawanym za doping. Z tego powodu nie może być składnikiem suplementów diety zalecanych dla osób aktywnych fizycznie oraz sportowców. Efedryna została umieszczona na liście WADA, Światowej Agencji Antydopingowej.

CHCĘ BEZPIECZNIE SPALIĆ TŁUSZCZ!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.