Synefryna (Gorzka Pomarańcza) – sprzymierzeńcem w walce z tkanką tłuszczową

Synefryna jest naturalnym związkiem chemicznym pojawiającym się przeważnie w owocach pomarańczy gorzkiej – Citrus aurantium. Właściwości tej rośliny popularne stały się już w starożytności i były wykorzystywane w chińskiej medycynie naturalnej. Jest to substancja aktywizująca procesy termogenezy, czyli utrzymania ciepłoty ciała. Z tego względu jest coraz częściej używana jako składnik suplementów diety wspierających kurację odchudzającą oraz budowę masy ciała.

Synefryna a efedryna

Synefryna to związek organiczny zaliczany podobnie jak efedryna do alkaloidów. Te dwie substancje mają charakterystyczną strukturę chemiczną. Mają właściwości stymulujące układ współczulny systemu nerwowego. Wykazuje działanie sympatykomimetyczne, co powoduje przyspieszenie akcji serca oraz wzrost nadciśnienia tętniczego. Różnica między efedryna a synefryna widoczna jest w sile oddziaływania.

Efedryna czy pseudoefedryna jest niebezpiecznym i zakazanym środkiem, który bardzo mocno pobudza środkowy układ nerwowy, co prowadzi do groźnych dla zdrowia i życia przykrych konsekwencji. Dodatkowo jest to substancja bardzo silnie uzależniająca, co w efekcie prowadzi tolerowania przez organizm i domagania się większych dawek. Efedryna jest częstym składnikiem preparatów na przeziębienie.

Synefryna jest jej łagodniejszym zamiennikiem, nie pobudza organizmu tak gwałtownie, a jej oddziaływanie porównać można do wpływu filiżanki kawy. Dodaje nieco energii, hamuje apetyt oraz usprawnia przemianę materii. Jednak nieuzależniania i nie jest przyczyną kołatania czy zaburzenia pracy serca, szybkiego wzrostu ciśnienia tętniczego, duszności, drżenia kończyn czy problemów ze snem. Okazuje się skuteczna w walce z nadmierną otyłością. Z tego względu wchodzi w skład dużej ilości suplementów diety wspomagających zrzucanie zbędnych kilogramów oraz budowę masy mięśniowej.

Działanie i zastosowanie Synefryny

synefryna

Jest to bezpieczny zamiennik efedryny i wykazuje działanie podobne do oddziaływania kofeiny. Przede wszystkim pobudza, dodaje energii, poprawia nastrój oraz wydolność oddechową. Powoduje także intensywniejszy przepływ krwi. Z powodu takich właściwości przyczynia się do rozszerzenia oskrzeli. Synefryna ma istotny wpływ na proces odchudzania oraz modelowanie wysportowanej, smukłej sylwetki. Substancja ta stymuluje lipolizę – rozkład tłuszczów i termgenezę, czyli utrzymanie ciepłoty ciała. Spotęgowane działanie lipolizy oznacza szybszy rozkład przyjmowanych w pokarmie tłuszczów, równocześnie wpływając też na zmniejszanie istniejących już komórek tłuszczowych. Termogeneza to podniesienie temperatury ciała i większa produkcja przez gruczoły łojowe potu, czego skutkiem jest większy wydatek energetyczny, a konsekwencją jest spalanie zmagazynowanych zapasów tłuszczu przez organizm.

Dodatkowo synefryna znacznie powstrzymuje nadmierny apetyt, powstrzymuje gwałtowne i niepowstrzymane napady głodu. Wyciąg z gorzkiej pomarańczy ma też właściwości detoksykacyjne, czyli oczyszczające, co ma niebanalne znacznie w przypadku osób odchudzających. Dla osób regularnie dbających o intensywny ruch fizyczny jest pomocna, ponieważ dodaje energii i siły witalnej, a tym samym minimalizuje objawy zmęczenia czy poprawia wydolność organizmu.

Synefryna – efekty stosowania

Wyciąg z gorzkiej pomarańczy stosowany w zalecanych przez specjalistów dawkach jest przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia i życia. Nie powoduje też nagłych efektów ubocznych w postaci przyśpieszonej akcji serca lub gwałtownych skoków ciśnienia. Nie ma też zespołu odstawienia synefryny, co odróżnia ją od efedryny. Ta druga substancja powoduje objawy charakterystyczne dla uzależnienia. Synefryna jest alkaloidem, który działa dość łagodnie, dobrze stymulując naturalne procesy lipolizy oraz termogenezy.

W efekcie usprawnia przemianę materii, działa jak detoks, oczyszczając organizm z wszelkich możliwych toksyn i substancji szkodliwych. Wywołuje uczucie sytości ograniczając apetyt. Zapobiega atakom głodu i jest sprzymierzeńcem podczas redukcji tkanki tłuszczowej, dążenia do szczupłej sylwetki oraz budowania masy mięśniowej.

Stosując suplementację synefryną w połączeniu ze zdrową, dobrze zbilansowaną dietą oraz regularnymi ćwiczeniami uzyskamy efekty w postaci eliminacji nawet najgłębiej osadzonej tkanki tłuszczowej. W rezultacie pobudzające działanie tej substancji przyczyni się też do lepszego samopoczucia i większej dawki energii potrzebnej do aktywności fizycznej.

Synefryna – jak stosować?

gorzka pomarańcza marmolada poziom

Pomimo że jest łagodniejszą alternatywą dla efedryny jest synefryna, należy ją stosować według ścisłych zaleceń producenta. Dzienne spożycie synefryny musi wynosić od 2 do 10 mg lub 200-600 mg wyciągu z gorzkiej pomarańczy. Ekstrakt zawiera znacznie większe stężenie, ponieważ jest w nim zawartość innych substancji takich jak loktopamina czy tyramina. Na samym początku specjaliści polecają przyjmowanie jak najmniejszej dawki, ponieważ nasz organizm musi się przyzwyczaić do jego działania i trzeba obserwować jego reakcje.

Na synefrynę powinny uważać osoby cierpiące na dolegliwości związane z sercem i nadciśnieniem tętniczym. Dodatkowo od stosowania jej muszą powstrzymać się kobiety ciężarne oraz karmiące, a także cierpiące na migrenę, jaskrę, zażywające leki antydepresyjne i inne działające pobudzająco na układ nerwowy. Przy suplementacji niezmiernie istotne jest odpowiednie żywienie, ponieważ substancja ta może się przyczynić do wypłukiwania niezbędnych mikroelementów jak magnez, potas lub wapń.

Synefryna – opinie konsumentów

Zarówno efedryna, jak i synefrynatermogenikami, czyli substancjami intensywnie spalającymi tłuszcz. Najkorzystniej jest przyjmować synefrynę. Świadczą o tym licznie komentarze, które można spotkać w sieci internetowej. Dużo użytkowników podkreśla znaczenie bezpieczeństwa oraz fakt, że gwałtowne chudniecie, jakie jest rezultatem stosowania efedryny oznacza też gwałtowny efekt jojo, po zakończeniu kuracji nią.

Zamiast niepotrzebnie narażać się na bardzo poważne skutku zdrowotne, lepiej wybrać spokojną i regularną kurację odchudzającą z zastosowaniem synefryny lub innego suplementu z zawartością ekstraktu z gorzkiej pomarańczy. Jednym z jest preparat Fast Burn Extreme, czyli innowacyjny środek na odchudzanie o kompleksowym składzie. W jego formule znajdują się oprócz synefryny inne naturalne substancje takie jak pokrzywa indyjska, zielona herbata, pieprz turecki, garcinia cambogia, a także kofeina, które wzmacnia działanie synefryny pod względem spalania tkanki tłuszczowej.

Fast Burn Extreme nie tylko zauważalnie i błyskawicznie eliminuje masę tłuszczową, ale też dostarcza dawkę energii, która poprawia wydolność organizmu i spiera w wyrzeźbieniu upragnionych mięśni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.