Udane życie seksualne to marzenie każdego mężczyzny, jednak niekiedy na przeszkodzie do jego realizacji stają liczne utrudnienia, oprócz natury psychicznej także fizycznej. Jednym z nich, nad którym trudno przejść obojętnie, jest rozmiar członka, a wielu panów uważa za go zbyt mały. Mimo że w społeczeństwie znane jest powiedzenie, iż rozmiar nie ma znaczenia, to niekiedy trudno się z tym zgodzić, patrząc na to, że przyrodzenie nie spełnia ogólnie przyjętych norm. Te niedobory długości czy grubości można w pewnym stopniu rekompensować, stosując odpowiednie techniki i pozycje seksualne, lecz nie zawsze odnoszą one pozytywny skutek. Za mały członek szybko wpędza we frustrację przekształcającą się w silny stres, co kończy się zazwyczaj głęboką depresją, jeśli nie podejmiemy jakichś kroków zaradczych. Jeśli więc ma on długość znacznie odbiegającą od przyjętego standardu we wzwodzie wynoszącego 13,12 cm, a jego obwód w tym samym stanie jest mniejszy niż 11,66 cm, czas zacząć działać i zdecydować się na powiększanie penisa.

Powiększanie penisa – rozmiar niekiedy ma znaczenie

Samo hasło powiększanie penisa brzmi nieco dziwnie, jednakże naprawdę jest to możliwe, a w tym celu wykorzystuje się kilka metod, zarówno inwazyjnych, jak i bezpieczniejszych, bezinwazyjnych. Pytanie, czy członek jest właściwej długości i grubości, zadaje sobie codziennie miliony ludzi na całym świecie, a leczenie tej przypadłości nie powinno być powodem do wstydu. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy panowie po prostu przesadzają, bo tak naprawdę żadne zabiegi powiększające w ich przypadku nie są konieczne. Jednak dla pozostałych rozmiar ma jednak faktyczne znaczenie i może mieć je również w relacjach z partnerem, a jakiekolwiek niepowodzenia w życiu seksualnym z tym związane mogą spowodować nawet oziębłość seksualną i całkowite zniechęcenie do zbliżenia.

Budowa penisa

Zanim jednak zajmiemy się metodami powiększania penisa, powinniśmy poznać budowę tego najważniejszego, lecz jednocześnie delikatnego i podatnego na uszkodzenia męskiego organu. Penis, którego druga równorzędnie stosowana nazwa naukowa to prącie, ma skomplikowaną budowę, a homologicznie, czyli pod względem strukturalnym, odpowiada budowie żeńskiej łechtaczki. Złożony jest z dwóch położonych równolegle ciał jamistych, jego żołądź tworzą ciała gąbczaste, a w kształcie prącia możemy odróżnić dwie części:

 • nasadę połączoną z kośćmi łonowymi i kulszowymi;
 • część ruchomą, której końcowym elementem jest żołądź osłonięta fałdem skóry nazywanym napletkiem, usuwanym w niektórych kulturach jeszcze w wieku niemowlęcym.

Celowo podaliśmy powyżej rozmiar członka mierzony w czasie erekcji, bo to właśnie ona ma znaczenie dla prawidłowego i dającego pełną satysfakcję współżycia seksualnego. Dochodzi do niej w wyniku bodźca przesłanego do komórek odpowiedzialnych za syntezę tlenku azotu, pozwalającego na rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepszy dopływ krwi do okolic intymnych. Właśnie w tym momencie, a nie w stanie spoczynku warto zmierzyć długość i obwód prącia, aby pozbyć się lub potwierdzić ewentualne wątpliwości co do prawidłowości tych wymiarów, zachowując przy tym stosowną dawkę zdrowego rozsądku.

Powiększanie penisa – stanowczo odradzane i ryzykowne metody mechaniczne

Jak już wspomnieliśmy, istnieje kilka metod pozwalających na skuteczne powiększenie penisa, chociaż nie wszystkie z nich zalecamy. Odradzamy od razu wszelkie niecertyfikowane sposoby inwazyjne, mogące doprowadzić do trwałego uszkodzenia tego delikatnego narządu, takie jak ekspandery czy pompki dostępne również na polskim rynku. Ich użycie stanowczo odradzają lekarze, często stykający się w swojej pracy z efektami takiej nieodpowiedzialności, opiszemy je jednak nieco szerzej, aby pokazać, jakie niebezpieczeństwo ze sobą niosą, a są to:

 • ekspandery, urządzenia te działające na zasadzie mechanicznego, siłowego rozciągania i już tylko to w przypadku członka brzmi przerażająco. Takie coś trzeba sobie na niego nałożyć, nosić przez kilka godzin dziennie, co może powodować spory dyskomfort, a pierwsze efekty działania mają być widoczne dopiero po kilku miesiącach. Stosowanie ekspanderów niesie ze sobą poważne ryzyko fizycznego uszkodzenia prącia, łącznie z zaburzeniami czucia albo wręcz odwrotny efekt, silne bóle, a nieustanny nacisk może spowodować problemy z dopływem krwi uniemożliwiające osiągnięcie pełnej erekcji;
 • pompki, kolejne narzędzie, w założeniu producentów także mające spowodować wydłużenie tego ważnego męskiego organu nawet o kilka centymetrów, ale, w przeciwieństwie do ekspandera, stosowane bezpośrednio przed stosunkiem. Taką pompkę, mającą postać przezroczystego cylindra nasuwa się na członek, a tłoczone do niej powietrze ma go powiększyć poprzez zwiększony dopływ krwi. Cała procedura jednak na tym się nie kończy, bo na powiększony członek trzeba jeszcze nasunąć pierścień powstrzymujący odpływ krwi. Tu właśnie leży najpoważniejsze ryzyko użycia pompki, także powodującej utratę czucia, a w niektórych przypadkach zbyt intensywne pompowanie może doprowadzić nawet do rozerwania tkanek tworzących prącie, czego skutki są naprawdę tragiczne.

Powiększanie penisa – naturalne i bezpieczne metody

Można co prawda, zamiast użycia tych narzędzi, zdecydować się na skomplikowany zabieg chirurgiczny albo bolesne zastrzyki z kwasu hialuronowego, lecz one również niosą ze sobą ryzyko poważnych komplikacji, dlatego lepiej wybrać nieinwazyjne metody. Okazują się one często równie skuteczne, lecz jednocześnie całkowicie bezpieczne, a powiększanie penisa uda się przeprowadzić z pomocą nakładanych zewnętrzne żeli lub maści oraz działających od wewnątrz tabletek. Jakie rozwiązane wybierzemy, zależy od naszych osobistych preferencji, lepiej jednak zdecydować się na tabletki, docierające do wszystkich wewnętrznych problemów mogących zakłócać proces zwiększenia rozmiaru. We wszystkich tych preparatach, przeważnie suplementach diety, najważniejszy jest dobór ich składu, który bezwzględnie musi być złożony z substancji sprzyjających męskiej potencji i osiągnięciu prawidłowego wzwodu. Jednocześnie zwiększają one w widoczny sposób długość i grubość prącia, a najczęściej w tym celu stosuje się naturalne wyciągi z takich roślin jak:

Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris)

Roślina, o której można śmiało powiedzieć, że szybko i bez skutków ubocznych rozwiązuje praktycznie wszystkie męskie problemy z erekcją lub potencją, zaliczana do gatunku parolistowatych. W naturze rośnie między innymi w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Meksyku oraz we wschodniej części naszego kontynentu, zyskując z roku na rok coraz powszechniejsze zastosowanie. Jej skuteczność, także w powiększaniu męskiego przyrodzenia, wynika z zawartości naturalnych i silnych w działaniu substancji, mających jednocześnie pozytywny wpływ praktycznie na cały stan zdrowia, a znajdują się w niej:

 • saponiny o właściwościach antywirusowych, przeciwzapalnych i przeciwgrzybiczych, pomagające w leczeniu wielu infekcji, także w obrębie stref intymnych. Korzystne oddziaływanie na mocną erekcję i wydłużenie penisa wynika z podwyższenia poziomu testosteronu oraz większej produkcji tlenku azotu odpowiedzialnego za jego ukrwienie;
 • polifenole, wyjątkowo silne przeciwutleniacze, a oprócz tego charakteryzujące się działaniem przeciwzapalnym, zabezpieczającym organizm przed możliwością rozwoju zagrażających mu chorób, w tym również serca i układu krwionośnego;
 • indole, nieustannie dbające o oczyszczenie organizmu ze wszystkich znajdujących się w nim toksyn, mogących negatywnie wpływać także na potencję czy erekcję, osłabiających jednocześnie działanie używanych preparatów wydłużających i pogrubiających.

Palma sabałowa (Saw Palmetto)

Składnik wielu tabletek, żeli i maści powiększających, którego głównym zadaniem jest eliminacja problemów z funkcjonowaniem układu moczowego, kolejnej częstej przyczyny zaburzeń erekcji. Palma sabałowa pomaga również obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a wolne od niego żyły i tętnice lepiej doprowadzają krew do prącia. Stosowana jest również jako skuteczne remedium powstrzymujące przyspieszone łysienie, kolejny koszmar każdego prawdziwego mężczyzny.

Korzeń Maca (Maca tuber)

Uprawiany w wysokogórskich regionach Peru i używany w medycynie naturalnej od ponad 4000 lat. Zawiera wszystko, co potrzeba mężczyźnie nie tylko do wydłużenia członka, ale i do zachowania pełnej sprawności seksualnej aż do późnej starości. W swoim składzie ma następujące substancje odżywcze, dzięki którym rozmiar penisa zwiększy się o kilka centymetrów:

 • składniki mineralne: żelazo, cynk, selen, bor, miedź i mangan;
 • witaminę B1, tiaminę, wspierającą serce i układ krwionośny, dbającą też o wysoką odporność organizmu, a dzięki działaniu antyoksydacyjnemu usuwającą z niego niebezpieczne wolne rodniki;
 • witaminę B2, ryboflawinę, niezbędną do prawidłowego procesu tworzenia się czerwonych krwinek, regulującą pracę centralnego i obwodowego układu nerwowego;
 • witaminę B3, niacynę, także odpowiedzialną za nasz układ nerwowy, a ponadto za wytwarzanie hormonów płciowych;
 • witaminę C, następny antyoksydant usuwający wolne rodniki i zapobiegający w ten sposób rozwojowi nowotworów, w tym również raka jąder;
 • kwasy tłuszczowe Omega – 3 oraz Omega – 6, zapewniające dobry przepływ krwi do penisa, powstrzymujące procesy starzenia się i degeneracji komórek układu nerwowego, dzięki czemu bodźce informujące o podnieceniu będą przesyłane bez żadnych zakłóceń.

Żeń–szeń (Panax ginseng)

Następna roślina występująca w wielu odmianach, gwarantująca właściwy poziom wydzielania tlenku azotu, podstawy uzyskania prawidłowego wzwodu i co za tym idzie, również widocznego powiększenia penisa. Wyciąg z tego korzenia usprawni pracę serca, obniży poziom cholesterolu LDL we krwi, zapobiegnie powstaniu w niej zakrzepów, złagodzi objawy stresu. Stosując preparaty mające w składzie żeń–szeń, możemy liczyć na lepszą kondycję fizyczną, wytrzymałość oraz szybszą regenerację organizmu praktycznie po każdym wysiłku. Skończą się jakiekolwiek kłopoty z potencją, a zwiększona wydajność sprawi, że zawsze będziemy mieli ochotę na seks, nie odczuwając negatywnych skutków zmęczenia.

Liść Damiana (Turnera diffusa)

Obok korzenia Maca i buzdyganka naziemnego najlepiej wspomaga i wzmacnia osłabioną męską potencję. Skutecznie pobudza wydzielanie większej ilości hormonów płciowych, stymuluje libido wznosząc je na nieosiągalny dotąd poziom, zwiększa wydolność fizyczną organizmu, przeciwdziała przedwczesnemu wytryskowi, działa antyseptycznie na układ moczowy, minimalizując ryzyko potencjalnych infekcji. W jego składzie znajdziemy:

 • witaminy z grupy B;
 • witaminę C;
 • cynk, żelazo, magnez, fosfor;
 • węglowodany: fruktozę, sacharozę i glukozę;
 • flawonoidy o działaniu podobnym do opisanych wyżej polifenoli i saponin;
 • olejki eteryczne;
 • kofeinę, cenne i bogate źródło energii, jakże potrzebnej do pełnego uniesień zbliżenia.