Jak powiększyć penisa? Poznaj skuteczne metody na zwiększenie rozmiaru członka

Niektórzy mężczyźni nie są zadowoleni z rozmiaru swojego członka. Może to prowadzić do różnego rodzaju zaburzeń, przede wszystkim w sferze seksualnej. Zbyt mały członek często bywa powodem spadku pewności siebie oraz obawy przed stosunkiem seksualnym. Czy jednak jest to sytuacja bez wyjścia? Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak powiększyć penisa naturalnie? Istnieje wiele ciekawych i sprawdzonych sposobów, aby bezpiecznie zwiększyć rozmiar członka. Są to między innymi suplementy na powiększenie penisa, specjalne ćwiczenia czy też akcesoria, takie jak pompki do penisa lub ekstendery. Sposobów jest całkiem sporo. Istnieją też nieco bardziej inwazyjne metody jak zabiegi i operacje. W tym artykule poznamy sposoby na powiększenie penisa, dowiemy się, czy rozmiar ma znaczenie oraz poznamy sytuacje, przy których może dojść do zmniejszenia rozmiaru członka.

Czy rozmiar członka ma znaczenie?

O rozmiarze członka bardzo wiele się mówi i mnóstwo mężczyzn ma kompleksy, gdy jest on zbyt mały. Tymczasem statystyki pokazują, że często to nie wielkość penisa świadczy o jakości stosunku seksualnego. Co ciekawe, ponad 83% mężczyzn jest zadowolonych z rozmiaru swojego członka i tylko 33% męskiej populacji twierdzi, iż długość członka wpływa na zwiększenie zadowolenia partnerki.

para w łóżku po satysfakcjonującym stosunku

A jak to jest z kobietami? Otóż 25% pań uważa, że owszem, rozmiar penisa może mieć wpływ na satysfakcję seksualną, jednak aż 95% z nich uważa, że ważniejsza od długości jest grubość.

Jak widzimy, statystyki pokazują, że właściwie nie ma się czym martwić. Pomimo tego, wielu mężczyzn w dalszym ciągu zmaga się z problemem małego członka, który wpływa zarówno na funkcje seksualne, jak i inne strefy życiowe mężczyzny. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie spróbować członka powiększyć. W dalszej części artykułu przedstawię metody, z jakich można skorzystać.

Naturalne sposoby na powiększenie penisa

Istnieje wiele metod na powiększenie penisa. Niektóre z nich są bezinwazyjne, inne wymagają specjalnej interwencji specjalisty. W tym akapicie zajmiemy się naturalnymi metodami na powiększenie penisa, czyli takimi, które każdy może zastosować samodzielnie.

Tabletki na powiększenie penisa

Tabletki na powiększenie penisa stanowią najpopularniejszą i najchętniej wybieraną metodę na powiększenie członka. Dlaczego? Otóż jest to metoda najprostsza i najmniej inwazyjna. Wystarczy zakupić opakowanie kapsułek, charakteryzujących się naturalnym składem, brać je systematycznie i cieszyć się reakcją organizmu. Takie kapsułki działają poprzez stymulację różnych procesów w organizmie, dzięki którym krew szybciej dociera do prącia, powodując szybszą erekcję i optycznie go wydłużając. Następuje rozepchanie ciał jamistych prącia, co skutkuje powiększeniem gabarytów penisa.

Wśród najpopularniejszych tabletek na powiększenie penisa znajdziemy takie suplementy jak:

Żel powiększający penisa

Wśród suplementów na powiększenie penisa, oprócz tabletek, znajdziemy także żele. Charakteryzują się one naturalnym składem, zawierającym substancje, które ujędrniają skórę penisa i poprawiają krążenie. Charakteryzuje je duża prostota stosowania, są także stosunkowo niedrogie, dlatego można na nie postawić i sprawdzić efekt.

Najpopularniejsze żele na powiększenie penisa to:

Pompka do penisa

Jeżeli zastanawiasz się jak szybko i skutecznie powiększyć penisa, możesz skorzystać z prostego przyrządu, jakim jest pompka do penisa. Są to w większości aparaty próżniowe w formie przezroczystego cylindra, który nakłada się na członek. Pompując, wtłaczamy powietrze, które powoduje powiększenie się ciał jamistych prącia, dzięki czemu zwiększa się jego wielkość i grubość.

Pompki do penisa dzielimy na próżniowe i próżniowo-wodne.

Próżniowe pompki do penisa – działają one poprzez odessanie powietrza wewnątrz cylindra, co powoduje powstanie podciśnienia. Pojawiają się tzw. mikropęknięcia, które stymulują proces regeneracji i rozrostu tkanek.

Próżniowo-wodne pompki do penisa – działają na tej samej zasadzie, co standardowe pompki próżniowe, jednak wykorzystują środowisko wodne, zwiększające bezpieczeństwo stosowania.

Pompkę do penisa najlepiej założyć na ok. 30 minut przed planowanym stosunkiem. Bardzo ważne jest, aby, gdy członek już osiągnie wymagany rozmiar, usunąć znajdujący się na cylindrze pierścień i założyć go u nasady penisa, aby zgromadzona krew nie odpłynęła. Po odbytym stosunku koniecznie trzeba pamiętać o zdjęciu pierścienia.

Ekspandery do penisa

Ekspandery, nazywane także ekstenderami, stosuje się w celu rozciągnięcia członka. Efektem ma być wydłużenie penisa, choć użytkownicy takich akcesoriów twierdzą, iż zauważyli również, że staje się on grubszy. Jak działa taki ekspander? Jego funkcją jest głównie rozciągnięcie tkanek . Pod wpływem siły generowanej przez urządzenie, penis ulega rozciągnięciu, dostosowując się do obciążenia.

Na efekty korzystania z ekspandera trzeba dość długo czekać, jednak producenci przekonują, iż rezultaty pozostają już na stałe. Zaleca się, aby taki ekstender nosić kilka godzin dziennie, co dla wielu mężczyzn nie brzmi zbyt zachęcająco. Na szczęście urządzenie jest na tyle subtelne, że można je ukryć pod ubraniem.


Warto wiedzieć, że ekspanderów nie powinno się zakładać, jeżeli planujemy trening lub zamierzamy pić alkohol.

Preparat z miłorzębu na powiększenie penisa

Ziołowy preparat z miłorzębu japońskiego w tradycyjnej medycynie chińskiej stosowany jest głównie na poprawę pamięci. Niektóre badania wykazały jednak, że zwiększa również przepływ krwi do penisa, wspomagając erekcję i zapewniając optyczne jego wydłużenie.

Ćwiczenia na powiększenie penisa

Nie wszyscy mężczyźni zdają sobie sprawę, że mogą wydłużyć członek, wykonując systematyczne ćwiczenia. Takie treningi pomagają zwiększyć ukrwienie penisa, prowadząc do jego wydłużenia i pogrubienia. Co więcej, ćwicząc regularnie, można liczyć również na poprawę erekcji oraz zwiększenie doznać seksualnych. Jakie ćwiczenia na powiększenie członka warto wykonywać?

Rozciąganie tradycyjne

Chwyć główkę penisa i zacznij rozciągać go w przód, przed siebie. Rozciąganie powinno być stanowcze, ale na tyle, aby nie powodowało bólu. Przytrzymaj przez ok. 10-15 sekund.

Rozciąganie wzdłuż

Pociągnij główkę penisa w dół i przytrzymaj ok. 5-20 sekund. Siła rozciągania powinna być podobna jak w pierwszej wersji ćwiczenia.

Rozciąganie wzdłuż – wariant II. Chwyć główkę penisa, kierując ruch w górę, w stronę brzucha. Przytrzymaj przez ok. 5-10 sekund.

Wszystkie powyższe warianty traktować mona jako jedną serię rozciągania. Wykonaj ok. 10 takich serii.

Rozciąganie tradycyjne stanowi najprostsze ćwiczenie na powiększenie penisa. Istnieję także inne metody rozciągania członka, które przedstawię poniżej.

Alternatywna wersja rozciągania

Inna metoda rozciągania jest nieco inna. Postępuj zgodnie ze wskazówkami poniżej.

Stanowczo chwyć za żołądź jedną ręką tak, aby chwyt nie powodował dyskomfortu.

Drugą rękę umieść przy podstawie członka.

Zacznij rozciągać aż do momentu, gdy poczujesz, że penis się naciąga.

Utrzymaj w pozycji rozciągnięcia ok. 10-15 sekund.

Zrób krótką przerwę, następnie powtórz ćwiczenie kilka razy.

Rozciąganie wsteczne

Kciukiem naciągnij skórę penisa do tyłu w stronę ciała. Resztą palców asekuruj pozycję. Wytrzymaj tak ok. 10 sekund. Po krótkiej przerwie powtórz ćwiczenie.

Warto wiedzieć: Metoda ta nie jest do końca bezpieczna, ponieważ zatrzymuje przepływ krwi, dlatego nie należy utrzymywać pozycji rozciągnięcia dłużej niż 10 sekund.

Metoda Kegla

Aby wykonać to ćwiczenie poprawnie, konieczne jest zlokalizowanie mięśnia guzicznego, który można zlokalizować przy wstrzymywaniu oddawania moczu. Ćwiczenie polega na spinaniu mięśnia i utrzymywaniu napięcia przez kilka/kilkanaście sekund. Ćwiczenie warto powtarzać kilka razy dziennie. Systematyczne wykonywanie tego ćwiczenia może przynieść efekt widocznego wydłużenie i pogrubienia członka, gdyż powoduje zwiększony przepływ krwi do penisa.

Jelquing

Jest to metoda stosowana głównie przez ludy afrykańskie i azjatyckie, choć znana jest także w Europie. Potocznie nazywana jest także dojeniem penisa.

Ćwiczenie to polega na doprowadzeniu członka do częściowej erekcji, bez wywoływania pełnego wzwodu. Łącząc kciuk z placem wskazującym jednej ręki, chwyć członek u podstawy. Następnie wykonuj ruchy masujące członek, przesuwając rękę od nasady do żołędzi. Metoda ta powoduje pompowanie krwi do ciał jamistych penisa, co sprzyja jego powiększeniu.

Zaleca się ćwiczenie rozpoczynać od małej ilości powtórzeń ruchów masujących, z każda kolejną sesją, zwiększając ich liczbę.

Metoda rotacyjna na powiększenie penisa

Chwyć żołądź penisa prawą ręką, stanowczo, ale tak, aby nie powodować bólu. Rozciągaj, wykonując ruch rotacyjny. Ćwiczenie wykonuj przez ok. 30 sekund w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Następnie ćwiczenie powtórz również przez ok. 30 sekund w odwrotnym kierunku.

Ćwiczenia na powiększenie penisa z ciężarkami

Skuteczność tej metody została udowodniona naukowo, mimo wszystko, ze względu na bezpieczeństwo, ćwiczenia zaleca się rozpoczynać od prostszych metod, takich jak te wymienione powyżej.

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebne będzie specjalne obciążenie do rozciągania penisa. Chcąc prawidłowo rozciągnąć członek, należy rozpocząć ruch, gdy członek jest wiotki. Rozciąganie przebiega w kierunku ku dołowi.

Na efekty takiego rozciągania trzeba trochę poczekać, jednak jeżeli wykonuje się je systematycznie, rezultaty są podobno bardzo dobre. Eksperci wciąż jednak uznają rozciąganie penisa z ciężarkami jako jedną z najniebezpieczniejszych metod, należy więc wykonywać je bardzo ostrożnie.

Jakie korzyści daje wykonywanie ćwiczeń na powiększenie penisa?

Głównym celem wykonywania ćwiczeń, jest oczywiście powiększenie penisa. Jednak można z nich uzyskać również inne korzyści, są to między innymi:

 • zwiększenie obwodu i długości penisa;
 • wzmocnienie erekcji;
 • wydłużenie czasu trwania wzwodu;
 • intensywniejsze doznania seksualne;
 • zwiększenie kontroli nad wytryskiem.

Czy ćwiczenia na powiększenie penisa wiążą się z jakimiś skutkami ubocznymi?

Ćwiczenia na powiększenie penisa w większości są bezpieczne jednak tylko wtedy, gdy będziemy je wykonywać odpowiednią techniką i zachowamy ostrożność. Niestety zbyt mocny ucisk lub zbyt intensywny trening mogą poradzić do uszkodzenia ciał jamistych lub więzadeł członka. Może to prowadzić do skutków ubocznych w postaci:

 • dolegliwości bólowych w obrębie penisa;
 • zasinienia lub opuchnięcia penisa;
 • blizn;
 • problemów z erekcją.

Aby uniknąć takich nieprzyjemności, warto stosować się do poniższych wskazówek:

 • używanie lubrykantu – ćwiczenia łatwiej wykonuje się, gdy skóra jest nawilżona;
 • stosowanie kremu powiększającego – po treningu warto zastosować krem odżywiający tkanki przyrodzenia, aby przyspieszyć regenerację i efekty ćwiczeń;
 • zapewnienie komfortowych warunków – należy znaleźć własną, jak najbardziej komfortową pozycję do ćwiczeń; w przypadku wystąpienia bólu należy natychmiast przerwać trening;
 • na początku ćwiczenia wykonywać nie częściej niż 2 razy dziennie – zbyt częste treningi mogą prowadzić do skutków ubocznych.

Optyczne powiększanie penisa

Niektórzy mężczyźni nie potrzebują fizycznego wydłużenia penisa, wystarczy, że powiększą go optycznie. Jak to zrobić? Tutaj nie potrzebujemy tabletek ani innych suplementów, nie są konieczne również ćwiczenia. Wystarczy … nieco o siebie zadbać.

Zrzucenie nadmiernych kilogramów

Duży brzuszek oraz zbyt duża ilość tłuszczu na udach mogą powodować, że penis będzie wydawał się mniejszy. Zastosowanie odpowiedniej diety plus systematyczne ćwiczenia fizyczne każdemu wyjdą na zdrowie, a członek także może na tym skorzystać. Gdy zmniejszy się masa ciała, penis będzie wyglądał na większego.

Depilacja okolic intymnych

Nadmierne owłosienie może optycznie zmniejszać wygląd członka, dlatego warto postawić na systematyczną depilację okolic intymnych.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE TABLETKI NA POWIĘKSZENIE PENISA – MEMBER XXL

Inwazyjne sposoby na powiększenie penisa – zabiegi

Metody naturalne są najbezpieczniejsze i każdy może je wykonywać w domu, bez konieczności uzgadniania z lekarzem. Na ich efekty zazwyczaj trzeba dość długo czekać, jednak dużym plusem jest niska cena lub całkowity brak kosztów.

Panowie, dla których powiększenie członka jest sprawą o dużym priorytecie i nie chcą czekać, mogą skorzystać z bardziej inwazyjnych i droższych metod, wykonywanych w profesjonalnych gabinetach medycznych. Jakie to metody?

Plastyka VY

To metoda chirurgiczna, polegająca na przecięciu więzadła, zakotwiczającego penisa w kości miednicy. Jest to nacięcie trójkątne, którego krawędzie są ściągane razem i zszywane w kształcie litery V, stąd nazwa. Zabieg ten skutecznie wydłuża penis, jednak sprawia także, że staje się on mniej stabilny podczas wzwodu.

Suprapubiczna lipektomia

Jest to zabieg, wykonywany głównie u mężczyzn z nadwagą i otyłością. Polega on na usunięciu fragmentu skóry i tłuszczu z penisa. Usunięty kawałek ma kształt trapezu, a jego końce zszywane są, unosząc skórę w okolicy miednicy i odsłaniając członek.

Przeszczep skóry

Zabieg ten polega na usunięciu fragmentu skóry z ciała pacjenta (jest to zazwyczaj fragment wzięty z dolnej części pleców, pośladków lub dolnej części brzucha) wraz z warstwą tłuszczu. Wycięty fragment następnie przeszczepia się w miejscu wyciętej skóry z penisa. Wtedy skóra na nim staje się grubsza, a członek nabiera objętości. W przypadku gdy przeszczep tworzony jest ze skóry własnego ciała, ryzyko odrzucenia przeszczepu jest bardzo niewielkie.


Zastrzyki z kwasu hialuronowego

Jest to jeden z bardziej popularnych zabiegów na powiększenie penisa. Polega on na wstrzyknięciu do penisa żelu na bazie kwasu hialuronowego. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 40 minut. Po zabiegu pacjent może udać się do domu. Dla zwiększenie efektu, po wykonaniu zastrzyków z kwasu hialuronowego należy wykonywać masaże, których zadaniem jest zapobieganie przemieszczenia się żelu.

Badania wykazują, że ta metoda pozwala na powiększenie członka o ok. 1-2 centymetry w długości i pogrubienie go nawet do 5 centymetrów. Zastrzyki z kwasu hialuronowego uważane są za jeden z najlepszych aktualnie dostępnych zabiegów także pod względem bezpieczeństwa. Nie jest jednak bez wad. Otóż kwas hialuronowy jest substancją biodegradowalną, co oznacza, iż efekty zabiegu nie będą stałe i po ok. 2 latach trzeba będzie go powtórzyć. Kolejną wadą jest konieczność wstrzemięźliwości seksualnej przez okres ok. 2-4 tygodni po zabiegu. Koszt to ok. 4000-6000 złotych.

Operacja chirurgiczna na powiększenie penisa

Choć operacja jest możliwa, w dalszym ciągu niewiele osób się na nią decyduje, ponieważ jest to zabieg dość skomplikowany i aktualnie wykonywany jedynie w specjalistycznych klinikach. Operacja jest inwazyjna, a jej wykonanie nie gwarantuje 100% skuteczności i bezpieczeństwa.

Jak przebiega operacja powiększenia penisa?

Zabieg polega na poluzowaniu więzadła procowatego i wieszadłowego, co powoduje wyciągnięcie części penisa, schowanej za fałdem skórnym. Dzięki temu procesowi członek może wydłużyć się nawet o 3 centymetry.

Skutki uboczne, jakie mogą wystąpić po operacji chirurgicznej to:

 • deformacja penisa;
 • trwała impotencja;
 • zakażenie;
 • kompletna utrata doznań seksualnych;
 • niezdolność osiągnięcia erekcji lub orgazmu.

Osoby zainteresowane chirurgicznym powiększeniem penisa, powinny dokładnie zapoznać się z kliniką, która oferuje zabieg, oraz poznać opinie o lekarzu przeprowadzającym zabieg. Warto również najpierw rozważyć inne, bezpieczniejsze metody powiększenia penisa.

Dlaczego mój penis jest mały? Czynniki, które mogą zmniejszać rozmiar członka

Mały rozmiar członka nie zawsze jest wynikiem genów, czasem wpływają na niego czynniki zewnętrzne. Zobaczmy, co może wpływać na mały rozmiar penisa.

Obrzezanie

Jest to zabieg, polegający na usunięciu napletka, który pokrywa żołądź na przyrodzeniu. Jest on przeprowadzany zazwyczaj z przyczyn religijnych (praktyki popularne są w Judaizmie i Islamie). Po wykonaniu takiego zabiegu, na skórze powstaje blizna, która po pewnym czasie się kurczy, co może spowodować skrócenie penisa nawet o 5 %.

Wypadki i urazy

A dokładniej blizny, jakie po takich sytuacjach mogą powstać. Mogą one wpłynąć na skrócenie penisa w taki sam sposób, jak zabieg obrzezania.

Obniżenie poziomu testosteronu

Zbyt mała ilość testosteronu niesie ze sobą wiele różnych konsekwencji, zaburzających poprawne funkcjonowanie organizmu, dlatego zawsze należy zadbać o to, aby poziom testosteronu był odpowiedni. Jednym ze skutków obniżenia poziomu tego hormonu jest zmniejszenie wielkości penisa oraz problemy z osiągnięciem pełnej erekcji. Poziom testosteronu można zwiększyć, zmieniając tryb życia, wprowadzając dobre nawyki żywieniowe oraz stosując naturalne suplementy diety, takie jak Testolan czy Member XXL.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE TABLETKI NA POWIĘKSZENIE PENISA – MEMBER XXL

Używki

Nadużywanie używek, przede wszystkim papierosów, może przyczynić się do zmniejszenia wielkości członka. Badania wykazują, iż nałogowe palenie niszczy sieci naczyń włosowatych, między innymi w przyrodzeniu. Okazuje się, iż mężczyźni, którzy palą nałogowo, mają gorszą jakość nasienia, przez co mogą u nich wystąpić problemy z płodnością. Szacuje się, iż palenie może być także przyczyną zaburzeń erekcji.

Zaburzenia występujące w fazie rozwoju płodu oraz dojrzewania

To, jak dba o siebie kobieta w ciąży, ma bardzo duże znaczenie dla dziecka. Wszelkie zanieczyszczenia, takie jak metale ciężkie czy związki chemiczne, mogą mieć wpływ na wystąpienie zaburzeń w fazie rozwoju dziecka. Bardzo duże znaczenie ma również dieta. Kobieta w ciąży powinna odżywiać się zdrowo, spożywając produkty bogate w mikroelementy niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu. Palenie papierosów matki w okresie ciąży również może wpłynąć na zaburzenia rozwoju, w tym także rozwoju narządów płciowych.

Uszkodzenia członka

Do uszkodzeń penisa dojść może w różnych okolicznościach, co ciekawe, badacze twierdzą, iż przyrodzenie najczęściej ulega urazom podczas seksu. Najczęściej dzieje się to w trakcie stosunku seksualnego w pozycji od tyłu, aczkolwiek ostrożność należy zachować zawsze. Najczęstszym urazem jest przerwanie ciągłości tkanek, nazywane potocznie „złamaniem” penisa. Jest to dość bolesny uraz, który należy dobrze wyleczyć przed kolejnymi igraszkami. Może on też doprowadzić do nieznacznego zmniejszenia długości członka.

Czy penisa warto powiększać?


Według „Badania Seksualności Polaków” wykonanego w 2012 roku 33% mężczyzn uważa, ze rozmiar penisa jest ważny. Tego samego zdania jest ok. 25 % kobiet. Warto jednak nadmienić, ze ponad 87% ankietowanych mężczyzn jest zadowolonych z rozmiaru własnego przyrodzenia.

zadowolona para

Czy warto powiększać penisa? Istnieje wiele różnych sposobów na to, aby to zrobić, niektóre są bezpieczne i bezinwazyjne, inne wiążą się z większym ryzykiem. Jeżeli chodzi o naturalne sposoby oraz bezpieczne ćwiczenia, każdy może je wypróbować i sprawdzić, czy dany sposób działa. Doskonałymi opiniami cieszą się tabletki oraz żele bez recepty, które w ciągu kilku tygodni potrafią poprawić długość i grubość członka o kilka centymetrów. Jeżeli chodzi o metody chirurgiczne, wiążą się one ze znacznie większym ryzykiem, są też znacznie droższe, a nie zawsze dają 100% skuteczność. Mężczyźni, którzy zastanawiają się nad takim rozwiązaniem, powinni je dokładnie przemyśleć i skonsultować z lekarzem, który wyrazi profesjonalną opinię. Warto pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze i lepiej nie porywać się na ryzykowne metody bez dokładnego przeanalizowania plusów i minusów.

Czy styl życia może wpłynąć na wielkość członka?

Wiemy już, że zdrowy styl życia może pomóc nam poprawić kondycję i samopoczucie, a także wpłynąć na lepszą erekcję i jakość doznań seksualnych. Czy jednak dieta może mieć znaczenie także dla długości członka? Objętość członka podczas wzwodu zależy od pojemności ciał jamistych oraz ilości krwi, która dostanie się do tkanek penisa podczas erekcji. Spożywając odpowiednie produkty, możemy wpłynąć na poprawę mechanizmów wzwodu, a więc na większą i intensywniejszą erekcję, co z kolei sprawi, że członek będzie wydawał się większy. Tak właśnie działa większość tabletek na powiększenie penisa. Ich zadaniem jest stymulacja mechanizmów prawidłowego wzwodu oraz zwiększenie ukrwienia prącia, dzięki czemu staje się on dłuższy, a im bardziej jest wypełniony krwią, tym większa jest także jego grubość.

Sposoby na powiększenie penisa – podsumowanie

Istnieją różne sposoby na powiększenie penisa, niestety nie wszystkie z nich są bezpieczne i bezinwazyjne. Zabiegi chirurgiczne w tym zakresie to dość droga sprawa, a co więcej, większość z nich daje jedynie czasowe efekty. Dobrą opcją jest stosowanie suplementów na powiększenie penisa bez recepty. Są one skuteczne nie tylko w zakresie poprawienia długości i grubości członka, ale wspomagają ogólną kondycję organizmu, pomagają wyrównać poziom testosteronu i zapewniają lepsza kondycję psychiczną. Co więcej, takie sposoby są całkowicie bezpieczne dla organizmu.

Ciekawym sposobem jest również wykonywanie ćwiczeń rozciągających, które mogą pomóc w osiągnięciu większych rozmiarów członka. Większość z tych ćwiczeń jest bezpiecznych, jednak również warto zadbać o prawidłową technikę oraz o to, aby stopniowo zwiększać częstotliwość i siłę ćwiczeń.

Wszystkie z wymienionych sposobów mają swoje wady i zalety, z dbałością o własne zdrowie, warto zdecydować się na takie, które mogą przynieść najlepsze efekty i wykazują najmniej skutków ubocznych.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE TABLETKI NA POWIĘKSZENIE PENISA – MEMBER XXL

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.