Epimedium – co to jest, jak działa, kto powinien stosować?

Zadowolony mężczyzna przed budynkiem firmy

Ludzie od zawsze poszukiwali sposobów na podniesienie jakości swojego życia w każdej sferze, w tym również w intymnej. Mistrzami w tej dziedzinie stali się Chińczycy, którzy od wieków zajmują się pozyskiwaniem z roślin naturalnych składników bioaktywnych wykazujących korzystne działanie na różne obszary funkcjonowania ludzkiego organizmu. Najbardziej znanym środkiem leczniczym medycyny naturalnej jest żeń-szeń i różne jego odmiany. Na szczególne zainteresowanie zasługuje jednak nie do końca jeszcze poznana roślina zwana Yin Yang Huo z rodziny Epimedium, która jest stosowana w terapii wielu przypadłości w tym zaburzeń funkcji seksualnych, które dotykają wielu mężczyzn na całym świecie. Jakie są przyczyny tych problemów oraz w jaki sposób Epimedium może pomóc w ich rozwiązaniu.

Epimedium – sprawność seksualna, a testosteron

Jedną z podstawowych przyczyn zaburzeń funkcji seksualnych jest niski poziom testosteronu, czyli najważniejszego męskiego hormonu płciowego, którego stężenie bezpośrednio oddziałuje na jakość współżycia oraz na wiele aspektów zdrowotnych.

Epimedium

Do najbardziej odczuwalnych objawów niskiego poziomu testosteronu zaliczamy:

 • problemy z erekcją,
 • osłabienie struktury kostnej,
 • pogorszenie jakości nasienia,
 • obniżony popęd seksualny,
 • spadek masy mięśniowej,
 • przewlekłe zmęczenie,
 • zwiększoną podatność na odkładanie tkanki tłuszczowej.

Warto zwrócić uwagę, że do zaburzeń funkcji seksualnych może przyczynić się także:

 • palenie tytoniu,
 • choroby tarczycy,
 • wysoki poziom cholesterolu,
 • cukrzyca,
 • nadciśnienie,
 • nadużywanie alkoholu,
 • długotrwały stres.

Epimedium – co to jest?

Horny Goat Weed (Epimedium) to roślina kwitnąca z rodziny berberysowatych, która od czasów starożytnych była używana jako naturalny afrodyzjak w tradycyjnej medycynie chińskiej. Legenda głosi, że jego potoczna nazwa wywodzi się z obserwacji pasterza kóz, który zauważył, że jego stado stało się bardziej aktywne seksualnie po zjedzeniu rosnącego w pobliżu pastwiska Epimedium.

Jak działa Epimedium? Właściwości

Horny Goat Weed jest powszechnie stosowany w przypadku problemów związanych ze sprawnością seksualną, takich jak zaburzenia erekcji (ED) i niskie libido. Ekstrakt z epimedium jest również stosowany przy bólach dolnej części pleców, kolan i stawów. Wykazuje działanie energetyzujące, zwalczające zmęczenie psychiczne i fizyczne, korzystnie wpływa na funkcje poznawcze i koncentrację.

Właściwości epimedium są szerokie, poniżej przedstawiam najważniejsze z nich.

Zwalczanie zaburzeń erekcji

Zaburzenia funkcji seksualnych są problemem, z którym borykają się mężczyźni na całym świecie.

Horny Goat Weed nie bez powodu zasłużyło na miano „naturalnej Viagry”. To naturalny sposób leczenia zaburzeń erekcji (ED). Ta roślina zawiera aktywny składnik zwany ikaryną, który działa podobnie do sildenafilu (Viagry). Oczywiście znany lek jest znacznie silniejszy niż ekstrakt z epimedium, ale jeśli szukasz naturalnej alternatywy dla tego drogiego, skoncentrowanego leku, Horny Goat Weed może być po prostu idealnym rozwiązaniem twoich seksualnych niepowodzeń.

Ikaryna działa poprzez blokowanie aktywności białka zwanego PDE5 odpowiedzialnego za zaburzenia erekcji. Obecność PDE5 utrudnia prawidłowy napływ krwi do ciał jamistych prącia. Z tego powodu osiągnięcie i utrzymywanie erekcji staje się trudne, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Ponadto, ikaryna zwiększa stężenie tlenku azotu w organizmie, który przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, powodując lepsze ukrwienie wszystkich tkanek.

Zwiększanie libido

Sytuacje stresowe powodują wzmożone wydzielanie hormonu stresu, czyli kortyzolu, który wpływa negatywnie na wiele aspektów funkcjonowania ludzkiego organizmu w tym na nasz popęd seksualny. Horny Goat Weed wykazuje właściwości blokujące negatywne skutki działania kortyzolu, pomagając w ten sposób lepiej radzić sobie ze skutkami stresu.

W badaniach naukowych ekstrakt z epimedium przyczynił się do zwiększenia poziomu wolnego testosteronu we krwi, który bezpośrednio odpowiada za libido.

Wspieranie zdrowia kości i stawów

Horny Goat Weed zawiera fitoestrogeny wykazujące korzystne działanie u osób narażonych na wystąpienie osteoporozy. Wyniki badań klinicznych wykazały, że fitoestrogeny w połączeniu z suplementacją wapniem pomagają zapobiegać utracie masy kostnej u kobiet w późnym okresie pomenopauzalnym.

Mężczyzna bierze prysznic

Horny Goat Weed mogą stosować także osoby borykające się z chorobami zwyrodnieniowymi stawów. Chociaż epimedium zdecydowanie nie jest lekarstwem, może pomóc spowolnić postęp objawów chorobowych – pomagając w ten sposób dłużej zachować mobilność i sprawność.

Zwiększanie energii i wytrzymałości

Horny Goat Weed jest ceniony nie tylko za to, jak korzystnie wpływa na zdrowie seksualne. Jest to także doskonały naturalny preparat zwiększający poziom energii i wydajności. Zdolność do podwyższania poziomu testosteronu może mieć pozytywny wpływ na nasze wyniki sportowe i kondycję fizyczną.

Zwiększanie siły mięśniowej

Badanie nad wpływem ikaryny wykazało, że może ona również mieć działanie neurotroficzne, które pomaga w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Ikaryna może promować wzrost komórek i naprawę tkanek, co w efekcie pozytywnie wpływa na siłę i wzrost mięśni.

Efekty uboczne Epimedium

Przyjmowanie epimedium zgodnie z zaleceniami producenta nie powoduje skutków ubocznych. Przekraczanie zalecanej dawki przez dłuższy czas może powodować krwawienie z nosa, podwyższone tętno oraz zawroty głowy. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się problemy z oddychaniem.

Epimedium – podsumowanie

1928839

Wszelkie dostępne badania dotyczące działania i wpływu epimedium na organizm wykazały, że może być skutecznym środkiem wspierającym leczenie wielu problemów zdrowotnych. Na szczególną uwagę zasługuje wysoki potencjał poprawiający sprawność seksualną u mężczyzn. Epimedium pomaga zwalczać przyczyny zaburzeń erekcji i obniżonego libido. Co więcej, horny goat weed wykazuje korzystne działanie dla ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Wspiera męską płodność, poprawia jakość nasienia, oraz zwiększa gęstość struktury kości. Dzięki efektowi pobudzającemu i znoszącemu zmęczenie suplementacja epimedium może pozytywnie wpływać na zdolność do koncentracji, co sprzyja uczeniu się i zapamiętywaniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.