Epiduo – żel na trądzik z nadtlenkiem benzoilu

Trądzik, który objawia się na naszej twarzy możemy leczyć przeróżnymi metodami. Jednak większe grono osób, które cierpi na niego stosuje medykamenty. Należą do nich leki, również te z antybiotykami oraz preparaty, działające od wewnątrz organizmu. Są one bardzo efektowne, dzięki czemu docierają bezpośrednio do źródła choroby. Wymaga to jednak też zajęcia się zauważalnymi symptomami takimi jak wypryski, wągry oraz pryszcze, które szpecą naszą twarz. W takim przypadku zastosowanie znajdą przede wszystkim maści i żele, które służą do nakładania bezpośrednio w obszarze występowania zmian. Na pewno będą tutaj efektowne. Tutaj bardzo dużą popularnością cieszy się Epiduo.

Żel na trądzik – Jaki jest najważniejszy czynnik aktywny?

W taki sposób pozbywamy się zmian trądzikowych. Wybiera go najczęściej coraz większa liczba pacjentów, dzięki czemu cechuje się dosyć wysoką skutecznością. Zależy ona od rodzaju tzw. Czynnika aktywnego wykorzystywanego preparatu. Mogą być to bazujące na przeróżnych substancjach zaczynając od kwasów hydroksylowych poprzez retinoidy – pochodne witaminy A, ale też najsilniejsze, do których zaliczamy nadtlenek benzoilu. Jego zawartość znajdziemy też w Epiduo. Jednak przed jego zastosowaniem dobrze jest skrupulatnie poznać cały jego skład, działanie oraz możliwe działania niepożądane, jakie może przynieść.

Ten sposób pozbycia się zmian trądzikowych dostępny jest tylko na receptę. Składa się z dwóch substancji aktywnych, które mają za zadanie efektownie poradzić sobie z leczeniem trądziku pospolitego. Wspiera to w pozbyciu się związanych z tym schorzeniem krost, wyprysków czy grudek. Odpowiadają za to takie substancje aktywne jak:

  • Nadtlenek benzoilu – Należy on do grupy nadtlenków organicznych, powstaje podczas reakcji nadtlenku wodoru z chlorkiem benzoilu. Charakteryzuje się on przede wszystkim działaniem antybakteryjnym oraz przeciwzapalnym. Jest on składnikiem wielu środków na trądzik. Wszystko zawdzięcza swojemu działaniu keratolitycznemu. Wykazuje on ogromną efektowność w powstrzymywaniu nadmiernego łojotoku. Co jest coraz częściej przyczyną tej choroby. Osusza także skórę, przeciwdziała jej uciążliwym swędzeniom oraz wspiera produkcję kolagenu. Minimalizuje wszelkie zagrażające bakterie zwłaszcza te z grupy beztlenowych takie jak Propionibacterium acnes. Dokładnie oczyszcza pory, złuszcza zrogowaciałą warstwę naskórka tak jak kwasy hydroksylowe. Dla bezpieczeństwa znajduje zastosowanie tylko w maksymalnym stężeniu 5% i tylko przez pewien czas zgodnie z zaleceniem lekarza.
  • Adapalen – Jest to aromatyczny kwas karboksylowy, który jest retinoidem trzeciej generacji oraz innowacyjną odmianą witaminy A. Jego ogromną zaletą w stosunku do wcześniej zastosowanych jest zminimalizowanie niebezpieczeństwa wystąpienia działań niepożądanych, ale równocześnie ze zwiększeniem efektywności leczenia trądziku. Działanie to polega to na zmniejszeniu zrogowacenia ujścia mieszków włosowych, co zapobiega powstawaniu wyprysków w tym miejscu. Działa on też przeciwzapalnie oraz ogranicza nadmierne wydzielanie sebum.

Epiduo – Dawkowanie i działanie na zmiany trądzikowe

Producent podaje, że żel Epiduo należy nakładać wyłącznie na pojawiające się wypryski, dzięki czemu unikniemy smarowania nim całej twarzy. Najlepiej będzie go stosować raz dziennie – wieczorem po dokładnym umyciu oraz osuszeniu skóry. Rozprowadza się go dokładanie do pełnego wchłonięcia, ale omijając okolice oczu oraz ust. Nie należy go rozprowadzać na uszkodzoną skórę na skaleczenia czy otarcia. Po zastosowaniu Epiduo świetnie będzie nałożyć jeszcze jedną warstwę kremu nawilżającego. Żel ten jednak zaczyna działać po około 4 tygodniach od pierwszej aplikacji. Po kilku następnych wyraźnie zmniejsza się ilość pryszczy. Nie pojawiają się także nowe. Żel ten okazuje się także efektowny na odbarwienia i zmniejszenie widoczności istniejących już blizn po trądzikowych. Wielu pacjentów jednak rezygnuje ze stosowania go już po upływie kilku dni od rozpoczęcia leczenia, czego powodem mogą być efekty uboczne.

Epiduo – możliwe skutki uboczne

Działania niepożądane Epiduo wynika z dwóch składników aktywnych. Są to substancje o dosyć agresywnym działaniu. W przypadku adapalenu mogą być to jedynie niewielkie zaczerwienienia albo świąd. Zastosują jednak nadtlenek benzoilu, musimy liczyć się też z:

  • Bolesnym pieczeniem oraz rumieniem skóry
  • Nadmiernym łuszczeniem skóry
  • Obrzękiem i wysypką w miejscu stosowania żelu
  • Nadwrażliwość skóry na promieniowanie UV, w okresie, kiedy żelu nie można wystawiać na słońce.
  • Kontaktowe zapalenie skóry.

Jest więc to spora lista. Dodatkowo Epiduo nie jest zalecany w okresie ciąży. Dodatkowo podczas karmienia piersią stosowanie jego powinniśmy skonsultować z lekarzem. Na szczęście jednak większość tego typu symptomów mija po odstawieniu leków, ale nie występują one u wszystkich pacjentów. Opinie o tym żelu są mimo to dość jednoznacznie. Jedni chwalą go za wysoką skuteczność oraz szybkie usuwanie wszystkich zmian trądzikowych, ale bardzo dużo osób zraziło się do niego, ponieważ cierpieli na wymienione powyższej dolegliwości. Jednak ostateczna decyzja o jego zastosowaniu jest oczywiście indywidualną sprawą każdego pacjenta. Wszelkie nurtujące objawy powinno się rozwiać z odpowiednim specjalistą, który przypisuje ten lek.

epiduo

Zdarzają się też sytuacje, kiedy samo leczenie zewnętrzne okazuje się niewystarczające. Trzeba wtedy wspomóc organizm od środka, dostarczy mu wszystkich wartości odżywczych, których nie jest w stanie zapewnić nieodpowiednio skomponowana oraz uboga w wartości odżywcze dieta. Posłużyć do tego mogą suplementy diety, spośród których najczęściej wybierany jest Nonacne, który oparty jest tylko na naturalnych i roślinnych składnikach takich jak pokrzywa, pestki winogron oraz czerwona koniczyna. Efektowność tego preparatu dorównuje żelom oraz maściom z nadtlenkiem benzoilu, przy jednoczesnym braku tych skutków ubocznych. Nonacne zakupić można przez Internet. Zamówienie złożymy na stronie producenta, gdzie dostać możemy aż 60 tabletek w pełni zaspokajających potrzeby na 30 dni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.