5 przyczyn obniżenia pociągu seksualnego u mężczyzn

Do gabinetów lekarskich coraz częściej zgłaszają się mężczyźni z problemami w sferze seksualnej. Dotyczy to w większości obniżenia libido, co skutkuje nieudanym życiem seksualnym . Ciekawy jest fakt, że coraz częściej problem ten dotyka mężczyzn w młodym wieku. Dobry seks to fundament życia każdego mężczyzny, dlatego nigdy nie powinieneś lekceważyć pierwszych oznak obniżenia Twojego pociągu seksualnego.

Jeżeli zauważysz, że Twoja partnerka nie wywołuje w Tobie podniecenia pomimo pociągającego ubioru i zachowania, powinieneś zweryfikować, gdzie leży problem. W dzisiejszym wpisie przedstawię 5 najczęstszych przyczyn obniżenia pociągu seksualnego u mężczyzn. Wierzę, że odnajdziesz dzięki temu rozwiązanie swojego problemu.

1. Stres

Pamiętam, gdy jakiś czas temu jedyną rzeczą, która się dla mnie liczyła to zarabianie pieniędzy i rozwój mojej firmy. Pracowałem całymi dniami, niejednokrotnie narażając się na wycieńczenie, odwodnienie oraz brak snu. Nie popełniłbym już tego błędu. Stres w znacznym stopniu wpływa na poziom Twojego libido.

Powoduje wydzielanie hormonów takich jak kortyzol i adrenalina. Jest to naturalna reakcja organizmu na sytuacje zagrożenia. Uaktywnia się wtedy schemat „walcz lub uciekaj”. Rozwój cywilizacji w znaczącym stopniu wyprzedził jednak ewolucję człowieka. W dzisiejszych czasach nie ma potrzeby ani walki ani ucieczki w niejasnych i stresujących sytuacjach. Tłumimy zatem emocje, co negatywnie wpływa na nasze zainteresowanie seksem.

Warto znaleźć swój własny sposób radzenia sobie ze stresem. Może to być uprawianie sportu, poprawienie swojej diety lub wychodzenie ze znajomymi do klubu (gdzie przy okazji możesz poznać wiele pięknych kobiet).

2. Depresja

Choroba ta jest prawdziwą plagą XXI wieku. Na depresje chorują ludzie w każdym wieku. Pomimo, że częściej skarżą się na jej objawy kobiety, mężczyźni również mogą w nią wpaść. Depresja to choroba jednocześnie umysłu i ciała. W naszej głowie kłębią się negatywne myśli i scenariusze, co znacząco obniża nastrój i chęć do życia. W takich sytuacji nie mamy ochoty na seks. Wiem coś o tym, gdyż po rozwodzie z moją byłą żoną, nie miałem ochoty na wyjścia z domu ani rozmowy z kimkolwiek (tym bardziej z kobietami.). Kiedy zostawałem już zmuszony do opuszczenia swojego mieszkania, piękne i gorące dziewczyny na ulicy nie wywoływały we mnie żadnego podniecenia…

Wiedziałem, że coś jest nie tak, dlatego postanowiłem zakupić Eron Plus. Efekty stosowania były zauważalne już po krótkim czasie. Odzyskałem ochotę na seks i moje życie uległo zmianie na lepsze. Obniżenie libido nie było już nigdy dla mnie problemem.

3. Brak aktywności fizycznej

W dzisiejszych czasach coraz więcej wykonywanych przez nas czynności nie wymaga nawet wstania z kanapy. Możemy nawet prowadzić bardzo dochodowe biznesy przy użyciu telefonu i komputera. Kiedy moja firma rozwinęła się już na tyle, że nie musiałem przesiadywać w jej siedzibie całymi dniami, zauważyłem narastające problemy z moim libido. Stwierdziłem, że może wynikać to z faktu, że w moim życiu nie ma miejsca na żadną aktywność fizyczną. Postanowiłem to zmienić…

Spakowałem torbę na trening i udałem się po raz pierwszy od dwudziestu lat na siłownię. Ćwiczenia fizyczne pozwoliły mi na nowo poczuć swoje ciało i poczuć w sobie nową energię. Problemy z potencją bardzo szybko minęły i znowu mogłem cieszyć się z udanego seksu. Okazuje się bowiem, że ćwiczenia fizyczne bardzo pozytywnie wpływają na poziom testosteronu we krwi. Każdy z nas o tym słyszał, jednak mało kto stawia na regularny trening. Sprawdź zatem sam!

4. Choroby

Bardzo często nie jesteśmy świadomi, że w naszym ciele może dziać się coś nie dobrego. Mówiono nam, że mężczyzna powinien być twardy. Z tego powodu lekceważymy często objawy wielu chorób w naszym organizmie. Nieleczone choroby powodują znaczne obniżenie popędu seksualnego u mężczyzn.

Jeżeli zatem zauważysz, że z Twoim zdrowiem jest coś nie tak, powinieneś szybko udać się do lekarza. Zleci on wykonanie odpowiednich badań, dzięki którym można stwierdzić, gdzie leży problem. Czasami wystarczy odpowiednia dieta i dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów, aby wszelkie problemy zniknęły.

5. Obraz siebie i seksu

Nie mówi się o tym na co dzień, jednak z pewnością każdy z nas zauważył skutki tego zjawiska. Seksualność mężczyzny jest bardzo często napiętnowana wstydem i zakorzenia się to w nas od najmłodszych lat. Pamiętam pewną sytuację z liceum za moich młodzieńczych lat. Podobała mi się pewna dziewczyna i za każdym razem, gdy chciałem do niej zagadać coś mnie powstrzymywało. Zebrałem się jednak na odwagę i powiedziałem jej przy wszystkich moich kolegach z klasy, że bardzo mi się podoba i chciałbym się z nią umówić. Odmówiła. Nie zdajecie sobie sprawy z tego jak poczułem się widząc wszystkich wokół wytykających mnie palcem z szyderczym uśmiechem.

Chcąc czy nie chcąc takie doświadczenia zostają w psychice i po upływie nawet kilkunastu lat mogą nadal wpływać na nasz obraz siebie oraz seksu. Warto jednak uświadomić sobie, że nie ma powodu, dla którego mielibyśmy wstydzić się pociągu do gorących i atrakcyjnych kobiet. One także uwielbiają seks i wiele z nich doceni to, że nie owijasz w bawełnę!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.